Strona o Sevilla FC
real_sociedad_sevilla_yedder2

Koncert Sevilli i pogram na Anoeta!

07/01/2017, 23:02

To był zdecydowanie najlepszy wyjazdowy pojedynek Sevilli w tym sezonie. Zespół z Andaluzji wygrał dziś na Anoeta 4-0 i znów przynajmniej na chwilę wskoczył na drugie miejsce w ligowej tabeli. Hat-trick zaliczył będący w bardzo dobrej formie Ben Yedder. Tradycyjnie dobrą zmianę dał Pablo Sarabia, który strzelił gola na 3-0.

Trener Sampaoli postawił na zdecydowanie inną taktykę niż w środę w starciu z Realem Madryt. Na Bernebeu Sevilla zagrała znów dwoma defensywnymi pomocnikami: Nzonzim i Iborrą, co jak wszyscy doskonale wiemy- nie wypaliło. Dziś znów w grze Sevilli miała królować kreatywność, a miejsce Iborry na placu gry zajął Vazquez.

Początek spotkania był jeszcze wyrównany. Pierwszą dobrą okazję miał Willian José, ale strzał Brazylijczyka minimalnie minął bramkę Sergio Rico.

W 25 minucie było 1-0. Zza pola karnego uderzył Franco Vázquez, a piłkę „wypluł” przed siebie Rulli. Natychmiast do futbolówki doskoczył Ben Yedder i z dosyć ostrego kąta wpakował piłkę do bramki. Kilka minut później było już 2-0, a na listę strzelców znów wpisywał się Francuz. Nie bez znaczenia było tym razem niezrozumienie w szeregach obrony gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy setkę zmarnował jeszcze Nasri, a tym razem bardzo dobrą interwencją popisał się Rulli.

Druga połowa to dalszy ciąg koncertu Sevilli. Real Sociedad w zasadzie nie stwarzał sobie żadnych dogodnych sytuacji, a podopieczni Sampaoli’ego punktowali swojego rywala. W 72 minucie asystę zanotował Ben Yedder, a na listę strzelców wpisał się Sarabia, który oddał świetny strzał w długi róg bramki gospodarzy.

W 82 minucie wynik na 4-0 ustalił bohater wieczoru, Wissam Ben Yedder. Napastnik Sevilli w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans bramkarzowi drużyny z Kraju Basków.

Sevilla zalicza wspaniały występ na jednym z najtrudniejszych stadionów La Liga. Czyżby walka o mistrzostwo nabierała realnych kształtów?

Rulli; Zaldúa, Mikel (Elustondo, m. 46), Íñigo Martínez, Illarramendi, Yuri; Granero (Canales, m. 56), Xabi Prieto, Vela (Juanmi, m. 56), Oyarzabal i Willian José.

Sergio Rico; Pareja, Rami, Mercado; Mariano, Escudero, Nzonzi, Nasri, Franco Vázquez (Sarabia, m. 68), Vitolo (Kranevitter, m. 69) i Ben Yedder (Correa, m. 91).

Real Sociedad – Sevilla 0:4 (0:2)
0:1 Ben Yedder 25′
0:2 Ben Yedder 29′
0:3 Sarabia 73′
0:4 Ben Yedder 83′

obrazek: orgullodenervion.com

Autor: Krzysiek